LogowanieClose

Zapraszamy na finał konkursu o "Cisową gałązkę"!

Przedwakacyjne spotkanie dla dzieci

Teatrzyk kukiełkowy, będący animacją legendy o "Borowej Ciotce", zamknął cykl comiesięcznych spotkań, organizowanych pod hasłem "Tutaj mieszka nie tylko bajeczka". Zajęcia, adresowane do dzieci w wieku od 4 do 7 lat, trwały od października 2015 r. do czerwca 2016 r. Ich celem było zachęcenie dzieci do odwiedzania biblioteki oraz rozbudzenie zainteresowania książką, poprzez przygotowywane różnorodne tematycznie i atrakcyjne zabawy edukacyjne. W trakcie czwartkowego spotkania (16.06.2016 r.) nie zabrakło więc gier i zabaw, które nawiązywały do środowiska lasu. Spotkanie było również okazją do nagrodzenia dzieci, które najczęściej odwiedzają bibliotekę. I to nie tylko po to, by wypożyczyć książkę :)

Czytaj więcej: Przedwakacyjne spotkanie dla dzieci

Z wizytą u "Pszczółek"

Filia w Małym Gacnie zainicjowała cykl spotkań, których celem jest czytanie książek dzieciom, uczęszczającym do Świetlicowej Grupy Zabawowej w Wielkich Budziskach. W trakcie ostatniego spotkania (13.06.2016 r.) dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek i z przyjemnością pozowały do zdjęć w bajkowych planszach. 

W świetlicy w Wielkich Budziskach (13.06.2016 r.)

Z wizytą u Inuitów

W trakcie ostatniego spotkania z cyklu z "Książka do przedszkola" przenieśliśmy się do mroźnej krainy, pełnej śniegu i lodu, gdzie przez 5 miesięcy nie zachodzi słońce, a mieszkający tu ludzie są niezwykle przyjaźni i życzliwi... Zaopatrzeni w książki i kolorowe zdjęcia wyruszyliśmy w wirtualną podróż po największej na świecie wyspie - Grenlandii. Dowiedzieliśmy się czym zajmują się Inuici, wraz z nimi polowaliśmy na woła piżmowego, obserwowaliśmy wale grenlandzkie i niedźwiedzie polarne, zaglądaliśmy do wnętrza igloo i oniemiali z zachwytu patrzyliśmy na zorzę polarną... Takiej wyprawy się nie zapomina :)

 

Grupa Sosenki w bibliotece (15.06.2016 r.)

Grupa przedszkolna Kasztanki w trakcie wyprawy po Grenlandii (08.06.2016 r.)

Czytaj więcej: Z wizytą u Inuitów

Borowa Ciotka w cekcyńskiej bibliotece

Dzieci z Przedszkola Gminnego w Cekcynie zaproszone zostały we wtorek (31.05.2016 r.) do biblioteki na teatrzyk kukiełkowy. Tym razem miały okazję obejrzeć Borową Ciotkę.

Grupa przedszkolna Kasztanki

Grupy przedszkolne Świerki i Dęby

Grupy przedszkolne Brzózki i Sosenki


 BIP 


  

GOPS w Cekcynie
Borowiacki portal agroturystyczny

CekcynNet

aktywna wieś

Internet na Wsi