LogowanieClose

Czytanie w grupie Świerczki

Dnia 24.11.br. dzieci z grupy Świerczki wysłuchały bajki pt. "Albert i Karolina". W trakcie czytania mogły dowiedzieć się co było ulubionym przysmakiem psa Alberta oraz z jakiego powodu kotka Karolina nie wróciła do domu.

 

 

Wieczór z kryminałem

O Janinie Porazińskiej - w bibliotece w Iwcu

19.11. br. odbyło się kolejne spotkanie, które przygotowała  Filia Biblioteczna oraz Świetlica Wiejska w Iwcu. Tym razem uczestniczki spotkania miały możliwość poznać twórczość Janiny Porazińskiej. W pierwszej części zajęć dziewczęta wysłuchały baśni " Dwie Dorotki". Następnie musiały odpowiedzieć na kilka pytań  z treści baśni oraz dokończyć tytuły bajek ze zbioru "Zuchwały Strzyżyk". Na zakończenie spotkania była jeszcze do ułożenia historyjka obrazkowa na podstawie bajki " Kozucha Kłamczucha".

Czytaj więcej: O Janinie Porazińskiej - w bibliotece w Iwcu

Wtorkowy wieczór z marchewką

Drugie spotkanie dla dzieci z cyklu "Tutaj mieszka nie tylko bajeczka" zatytułowane zostało "Wieczór z marchewką czyli co wiesz o warzywach?"

Tego dnia na bibliotecznych stołach królowały warzywa: buraki, kapusta, dynia, pomidory, szpinak, seler, cebula, marchewka... Część z nich posłużyła jako rekwizyty w interpretacji wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Dzieci poznały historię zająca Szarka, bohatera książki Czesława Janczarskiego "Bieg z przeszkodami", który dzięki sprytowi przyjaciół polubił szpinak i stał się najszybszym biegaczem w Zajączkowie. Uzupełnieniem rozmów i zagadek o warzywach była tematycznie dobrana zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Ostatnim zadaniem było ozdabianie warzywnych szablonów przy użyciu stempelków z marchwi i ziemniaka. Dopełnieniem wieczoru był zdrowy poczęstunek - jabłka i sok. Oczywiście z marchewki :)

Kolejne spotkanie dla dzieci zaplanowane zostało na 15.12.2015 (wtorek), godz. 17.00. Zapraszamy!

Wtorkowy wieczór w bibliotece (17.11.2015 r.)

Interpretacja wiersza Jana Brzechwy "Na straganie"

Czytaj więcej: Wtorkowy wieczór z marchewką

Rozmowy o książce

Na listopadowym  spotkaniu DKK (10.11.br.) omawiana  była powieść Elizabeth Laban  " Zaliczenie z tragedii". Jest to powieść składająca się z dwóch historii, które się ze sobą łączą i przeplatają. W poprzednim roku szkolnym bohaterowie Tim oraz Duncan uczęszczali do szkoły, ale do innych klas. Wspólnie jednak biorą udział  w szkolnej zabawie - jeździe na sankach z najwyższej góry w pobliżu szkoły, podczas której wydarzył się wypadek, w którym Tim traci wzrok, a jego koleżanka  Vanessa w ciężkim stanie trafia do szpitala. Duncan był natomiast osobą, która rozpoczęła całe to wydarzenie. W nowym roku szkolnym Duncan ma za zadanie napisać pracę zaliczeniowa na temat tragedii. Mieszkając w pokoju, który rok temu zajmował  Tim, słucha płyt,które on dla niego zostawił. Tim opowiada mu całą historię swojego życia, w której tragedią jest to, że będąc albinosem czuł się odrzucony przez otoczenie. Nie mógł zaakceptować samego siebie przez co stracił możliwość bycia z dziewczyną, na której mu zależało.  Z kolei Duncan cały czas obwinia się,  o to, że w pewien sposób przyczynił się do wydarzenia z poprzedniego roku. To jest jego tragedia. Powieść pokazuje z jakim tragediami zmagają się bohaterowie w swoim życiu.

 


 BIP 


  

GOPS w Cekcynie
Borowiacki portal agroturystyczny

CekcynNet

aktywna wieś

Internet na Wsi