LogowanieClose

Pokoik dla maluchów

Zapraszamy rodziców i dzieci do kącika w bibliotece, adresowanego najmłodszych. Oprócz książek znajdują się w nim worki edukacyjne, puzzle, układanki, gry i zabawki. Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki (lipiec i sierpień 12.00-19.00, w soboty 10.00-14.00)

 

Czytaj więcej: Pokoik dla maluchów

Finał konkursu o "Cisową gałązkę"

Dobiegła końca IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Cisową gałązkę" im. Leona Wyczółkowskiego. W sobotę (04.07) w Amfiteatrze nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim zorganizowany został finał konkursu,  nad którym patronat objęli Europoseł Tadeusz Zwiefka i Wójt Gminy Jacek Brygman.

Wieczorne spotkanie poprowadził Kazimierz Rink, natomiast oprawę muzyczną przygotowali: Natalia Mathia i Kazimierz Żarski.

W tym roku "Cisowa gałązka", decyzją Jury, nie została przyznana. Jury w składzie: Łukasz Mańczyk, Kazimierz Rink, Grażyna Wojcieszko i Kazimierz Żarski (przewodniczący), przyznało natomiast 2 nagrody równorzędne, ufundowane przez Europosła - Tadeusza Zwiefkę i Radną Powiatu - Dorotę Gromowską, które otrzymali:

- Kacper Płusa z  Łodzi,
- Piotr Przybyła z Karpacza.

Wyróżnienia, których fundatorem była m.in. Radna Powiatu - Justyna Wilkiewicz,  otrzymali:
- Justyna Grugel - Cekcyn - Okoninek,
- Marzena Przekwas-Siemi
ątkowska - Szamotuły,
- Paweł Rzonca - Czarna Białostocka,
- Katarzyna Zwolska-Płusa - Częstochowa

W tym roku Jury postanowiło uhonorować autorów wierszy opisujących piękno Borów Tucholskich (tzw. wiersze zauważone), wśród których znaleźli się:
- Wiktoria Kendra - Pruszcz Pomorski,
- Michał Kunc - Tuchola (Gdańsk),
- Wiktor Wojciechowski - Tuchola,
- Karina Kwiatkowska - Cekcyn - Kruszka.

Gościem specjalnym wieczoru była Anna Romantowska, aktorka filmowa i teatralna, w interpretacji której wysłuchaliśmy wierszy m.in. Szymborskiej, Miłosza, Kofty.

Biblioteka gratuluje wszystkim osobom nagrodzonym w konkursie, życząc kolejnych sukcesów i dziękuje wszystkim, którzy włożyli swój wkład w przygotowanie tegorocznego finału.

 

 Kacper Płusa (Łódź) otrzymał nagrodę główną, którą wręczyli Dorota Gromowska i Tadeusz Zwiefka 

 Finaliści konkursu, fundatorzy nagród, jury i goście sobotniego wieczoru

Czytaj więcej: Finał konkursu o "Cisową gałązkę"

Worki edukacyjne dla najmłodszych

Nie masz pomysłu na zabawę z dzieckiem? Przyjdź do biblioteki i wypożycz worek edukacyjny!

Posiadamy 10 różnych worków edukacyjnych (przekazanych przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego), z których każdy zawiera książkę, zabawkę, grę edukacyjną oraz instrukcję dla rodziców, opisującą twórcze sposoby wykorzystania zamieszczonych w worku przedmiotów. Worki edukacyjne wypożyczane są bezpłatnie na okres miesiąca.

Cisowa Gałązka 2015 - finał konkursu

Czytanie w przedszkolu

Podczas ostatnich przedwakacyjnych spotkań przedszkolacy mogli wysłuchać bajek, o tym  jak Martynka uczyła się jeździć na rowerze oraz jak spędziła pierwszy dzień wakacji. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. 

W grupie Jarzębinki (16.06.)

W grupie "Dęby" (22.06.)

W grupie " Świerczki" (22.06.)


 BIP 


  

GOPS w Cekcynie
Borowiacki portal agroturystyczny

CekcynNet

aktywna wieś

Internet na Wsi