LogowanieClose

Ptasie pogotowie

Kolejne spotkanie w przedszkolu, realizowane w ramach cyklu "Z książką do przedszkola", rozpoczęło się rymowanymi zagadkami o ptakach. Rozwiązania zagadek zilustrowane zostały barwnymi fotografiami ptaków. Dzieci wysłuchały również opowiadań S. Szuchowej i H. Zdzitowieckiej ze zbiorku "Od wiosny do wiosny", a na koniec rysunkowe zadanie - dzieci wyznaczały ptakom drogę do karmnika.

W grupie Sosenki (09.02.2016)

W grupie Kasztanki (10.02.2016)

Czytaj więcej: Ptasie pogotowie

Coś z twórczości Astrid Lindgren

Dnia 28.01.br. podczas kolejnego spotkania, które przygotowała  Filia Biblioteczna i Świetlica Wiejska w Iwcu dzieci zapoznały się z twórczością Astrid Lindgren. W trakcie zajęć uczestnicy mieli do wykonania różne zadania. Były do ułożenia tytuły książek, opowiadanie w formie komiksu oraz kilka pytań z treści wybranych utworów.

 

Czytaj więcej: Coś z twórczości Astrid Lindgren

Martynka i Kubuś - bohaterowie bajek

Podczas styczniowego czytania bajek w przedszkolu w Iwcu dzieci dowiedziały się za kogo postanowiła przebrać się Martynka na  bal kostiumowy oraz kim był Kubuś i dlaczego od rana miał zły humor.

(13.01.)

(14.01.)

 

W pogoni za Świętym Mikołajem i jego tajmnicą

"Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty?" - to pytanie zadają sobie i swoim rodzicom niemal wszystkie dzieci. Zosia, bohaterka teatrzyku kukiełkowego wystawionego w bibliotece, zapytała o to samego Świętego Mikołaja... A Zosia informacją, którą uzyskała, podzieliła się z dziećmi z cekcyńskiego przedszkola. One już wiedzą, że na gwiazdkowe prezenty trzeba pracować przez cały rok...

 

W czytelni cekcyńskiej biblioteki

Świerczki i Dęby (15.01.2016)

Kasztanki (15.01.2016)

Kasztanki

Brzózki i Sosenki (15.01.2016)

Basia i dzień z dziadkiem Henrykiem

Zbliżające się Dzień Babci i Dzień Dziadka były okazją do przeczytania dzieciom przedszkolnym opowiadania o Basi, która mimo choroby spędziła niezapomniany dzień z dziadkiem. Z dziadkiem, który rewelacyjnie naśladował kota, zapominając o tym, że sam choruje na serce...

W grupie przedszkolnej Kasztanki (14.01.2016)

W grupie przedszkolnej Sosenki (14.01.2016)

Czytaj więcej: Basia i dzień z dziadkiem Henrykiem


 BIP 


  

GOPS w Cekcynie
Borowiacki portal agroturystyczny

CekcynNet

aktywna wieś

Internet na Wsi