LogowanieClose

Klimatyczny wieczór pełen poezji. Zapraszamy!

Księgozbiór dostępny on-line

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line biblioteki, dostępnego na stronie

http://www.cekcyn-gbp.sowwwa.pl/

lub poprzez zakładkę Gminna Biblioteka Publiczna / Katalog on-line biblioteki

na stronie www.cekcyn.pl

"Cisowa gałązka" została przyznana!

 

 Laureat X edycji konkursu o "Cisową gałązkę" Kacper Płusa z Łodzi

Dziesiąta, jubileuszowa edycja, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Cisową gałązkę" im. Leona Wyczółkowskiego już za nami. W sobotę (02.07.2016 r.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie nastąpiło uroczyste wręczenie nagrody głównej i wyróżnień 6-ciu osobom, spośród 75-ciu, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu. O tym, skąd wziął się pomysł na rozpisanie konkursu i kilka słów o jego historii opowiedziała Dyrektor Biblioteki - Zyta Ważna. Spotkanie poprowadziła Grażyna Wojcieszko, przewodnicząca jury, której towarzyszyli członkowie komisji - Kazimierz Rink i Kazimierz Żarski. W tym roku nagrodę główną - "Cisową gałązkę" otrzymał Kacper Płusa z Łodzi. Nagrodę, ufundowaną przez Posła do Parlamentu Europejskiego Tadeusza Zwiefkę, wręczyła Karolina Wiecka - Siry. Wyróżnienia otrzymali:
- Marcin Rusin(Racibórz),
- Adam Zemełka (Poznań),
- Monika Dubiel (Lublin),
- Anna Kobylińska (Warszawa),
- Wiktoria Kendra (Pruszcz Pomorski).
Grażyna Wojcieszko, prowadz
ąc rozmowę z nagrodzonymi osobami, starała się dowiedzieć co jest dla nich inspiracją przy pisaniu wierszy, w jaki sposób i kiedy piszą, którego poetę cenią najbardziej.

Po części oficjalnej zaplanowany został występ zespołu "U Studni", których utwory stanowiły świetne dopełnienie wieczoru. Za rękę z bieszczadzkimi aniołami wędrowaliśmy więc nieprzetartymi górskimi szlakami, za przewodników mając dźwięki skrzypiec i gitary... Niezapomniany to był wieczór, pełen wyrafinowanej poezji i klimatycznej muzyki... Wieczór, który minął tak szybko, że niepostrzeżenie w noc się zamienił...

 

Zespół "U Studni"

Czytaj więcej: "Cisowa gałązka" została przyznana!

Zapraszamy na finał konkursu o "Cisową gałązkę"!

Przedwakacyjne spotkanie dla dzieci

Teatrzyk kukiełkowy, będący animacją legendy o "Borowej Ciotce", zamknął cykl comiesięcznych spotkań, organizowanych pod hasłem "Tutaj mieszka nie tylko bajeczka". Zajęcia, adresowane do dzieci w wieku od 4 do 7 lat, trwały od października 2015 r. do czerwca 2016 r. Ich celem było zachęcenie dzieci do odwiedzania biblioteki oraz rozbudzenie zainteresowania książką, poprzez przygotowywane różnorodne tematycznie i atrakcyjne zabawy edukacyjne. W trakcie czwartkowego spotkania (16.06.2016 r.) nie zabrakło więc gier i zabaw, które nawiązywały do środowiska lasu. Spotkanie było również okazją do nagrodzenia dzieci, które najczęściej odwiedzają bibliotekę. I to nie tylko po to, by wypożyczyć książkę :)

Czytaj więcej: Przedwakacyjne spotkanie dla dzieci


 BIP 


  

GOPS w Cekcynie
Borowiacki portal agroturystyczny

CekcynNet

aktywna wieś

Internet na Wsi