LogowanieClose

Poznajmy twórczość Henryka Sienkiewicza

Dnia 29.11.br. bibliotekę odwiedziła młodzież gimnazjalna wraz z nauczycielką panią Karoliną Klinger - Grzoną. Uczniowie podczas przygotowanej lekcji zapoznali się z twórczością Henryka Sienkiewicza. Wybrano właśnie tego pisarza, ponieważ rok 2016 został ogłoszony jego rokiem. W tym roku przypada 100 rocznica jego śmierci. Podczas zajęć młodzież wysłuchała prezentacji na temat życia pisarza, zapoznała się z wybranymi fragmentami z powieści: "Krzyżacy", "Potop' i "Quo Vadis". Na zakończenie uczniowie mieli za zadanie  rozwiązać przygotowaną krzyżówkę.

 

  

Kiermasz książek

Zapraszamy na kiermasz książek.
Albumowe wydania w atrakcyjnych cenach. Doskonałe na prezent!
Kiermasz potrwa do 31.12.2016 r.

Słów kilka o książce

Tematem listopadowego spotkania w grupie Kasztanki była książka. Dzieci wysłuchały opowiadania "Mam przyjaciółkę księgarkę". Oglądały różne rodzaje książek dla dzieci, a także poznały etapy powstawania książki - od autora do czytelnika. 

W grupie Kasztanki (16.11.2016)

Król Pafnucy i jego sposób na udane grzybobranie

Listopadowe spotkanie z cyklu "Z książką do przedszkola" (w grupie Dęby), przygotowane zostało w oparciu o opowiadanie "Grzyby i król", którego autorem jest Bohdan Butenko. Dzieci odpowiadały również na pytania, których treść zapisana została na odwrocie papierowych grzybów, a także rozpoznawały grzyby na barwnych ilustracjach.

W grupie Dęby (15.11.2016) 

W grupie Brzózki (17.11.2016)

Przygody smoka Rolanda oraz bajka o Jeżu

Podczas listopadowego spotkania w przedszkolu dzieci z grup Świerczki i Sosenki wysłuchały bajek pt. "O smoku, który chciał zostać rycerzem" oraz " Jesień Jeżyka".

 

(Grupa Sosenki 08.11.)

(Grupa Świerczki 08.11.)


 BIP 


  

GOPS w Cekcynie
Borowiacki portal agroturystyczny

CekcynNet

aktywna wieś

Internet na Wsi